Pokojíček pro miminko a batole

Chcete praktický, veselý ale přitom nepřeplácaný pokojíček pro Vaše miminko? Mám pro Vás pár rad jak na to.

Při výběru a umístění nábytku myslete na praktičnost, skříň s oblečením na druhém konci místnosti než přebalovák opravdu není ideální

Mě se velmi osvědčilo mít přebalovací pult, postýlku a skříňku s oblečením hned vedle sebe. Když totiž přebalujete, je dobré mít hned po ruce nejen plenky a kosmetiku, ale i náhradní oblečení. Určitě se Vám totiž stane, že se dítě jako naschvál vyčůrá na přebalováku a skončí to i na oblečení :-). I když si oblečení připravíte, zákon schválnosti se postará o to, že budete potřebovat něco co připravené mít nebudete a musíte si to donést. Dítě však nesmíte nechat na přebalovacím pultu aniž byste na něj dosáhly. Postýlka hned vedle postele maminky a zároveň přebalováku se bude hodit zejména v noci.

Miminko ještě pořádně nevidí, proto nejlépe vnímá veliký kontrast, zejména kontrast bílé a černé

Neznamená to však, že by pokojík měl být černobílý. Barvy ano, ale s citem. Zejména v postýlce by měly převažovat tlumené barvy, max jedna výraznější, žádní barevní plyšáci, příliš barevný mantinel a k tomu ještě kolotoč nad postýlkou. To samé platí i o zdech v blízkosti postýlky. Právě proto jsem na obrázku výše zvolila nad postýlku uklidňující zelenou v kombinaci se zvířátky v tlumené šedé a béžové.  Naopak na zem, kde bude dítě v batolecím věku trávit nejvíce času mohou být výraznější barvy zvířátek. Často maminky dávají hračku či něco jiného na upoutání pozornosti na stěnu za přebalovací pult. Uvědomili jste si jakým způsobem na přebalovacím pultu s miminkem budete pracovat? Ono tu krásnou věc na stěně za sebou podstatě neuvidí. V naprosté většině případů bude na přebalováku na zádech a koukat na vás nebo na stranu. V případě obrázku výše uvidí kočičku na straně vedle přebalováku.

Až budete plánovat výmalbu a nábytek pro batole, sedněte si na zem.

Samolepky zvířata na farmě s nábytkem Ikea Stuva.

Ano, jen tak si totiž uděláte představu kam dítě uvidí. Je tedy nesmysl sotva stojícímu batoleti dávat poličky  a malé obrázky do míst, kam sotva dostane maminka nebo těsně nad skříňku. Dítě je stejně pořádně neuvidí. Ovečku a pejska na obrázku výše uvidí dobře, a to pouze ze stoje, minimálně rok až rok a půl staré dítě.

Na rozdíl od postýlky, část, kde si dítě bude hrát může být barevnější, kontrastnější, ale mějte na paměti, že spoustu barev hracímu koutku dodají i samotné hračky. Pro batolata jsou nejlepší veliké obrázky umístěné přímo u země a skříňky či poličky do kterých se dostane a může v nich kramařit. Zvolte kombinaci uzavřených skříněk a polic. Zamezíte tak roztahání všech hraček a dítě se tak lépe bude soustředit na hru s konkrétní hračkou.

Naše zvířátka sice nebučí, nemečí, nebečí a přesto určitě udělají dětem radost.

Ty menší se podle nich mohou zvířátka naučit poznávat.  Zvířátka můžeme vyrobit v jakékoli barvě z naší nabídky. Prasátko tak nemusí být nutně růžové, ovečka béžová a koník bílý, hnědý či černý. Můžete vybírat z velkého množství barev. Pokud Vám nevyhovuje rozměr i to je řešitelné. V nabídce najdete i další zvířátka. Například ze ZOO, nebo ta droboučká stvoření která můžete vidět v trávě.

Zvířátka by neměla chybět v žádném dětském pokoji.  Celá řada bude nejen postupně doplňována o další zvířátka, ale bude i kombinovatelná s prvky krajiny jako je louka, stromy, domečky které se postupně objeví v nabídce.

Nábytek, který vidíte na obrázcích je Ikea Stuva.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *