Pokojíček nebo koutek pro miminko a batole. Pár rad jak na to

Chcete praktický, veselý ale přitom nepřeplácaný pokojíček či koutek pro Vaše miminko? Mám pro Vás pár rad jak na to.

Při výběru a umístění nábytku myslete na praktičnost, skříň s oblečením na druhém konci místnosti než přebalovák opravdu není ideální

Mně se velmi osvědčilo mít přebalovací pult, postýlku a skříňku s oblečením hned vedle sebe. Když totiž přebalujete, je dobré mít hned po ruce nejen plenky a kosmetiku, ale i náhradní oblečení.  I když si oblečení připravíte, zákon schválnosti se postará o to, že budete potřebovat něco co připravené mít nebudete a musíte si to donést. Dítě však nesmíte nechat na přebalovacím pultu aniž byste na něj dosáhly. Nábytek na tomto obrázku je z Ikea. Hvězdy najdete v naší nabídce.

 

Tento Koutek pro miminko působí útulně a teple. Dělá to šikmé umístění skříně vůči zdi a též výmalba a koberec.  Na zelené stěně krásně vynikne pěkný bílý nábytek. Jméno s hvězdami najdete v naší nabídce.

 

Zde je použitá zelená a bílá. Tento kontrast není agresivní a v kombinaci s tmavým dřevem to působí útulně a teple (zdroj Pinterest).

Tenhle pokojík na první pohled vypadá studeně, ale ve skutečnosti ho ohromě zateplí dřevěná podlaha. Postýlka je od značky Sebra. Líbí se mi na něm ty samolepky až od země. Chcete také něco takového? U nás není problém (zdroj Pinterest).

Toto je  poměrně velkorysý koutek pro miminko v ložnici. Šedá v kombinaci s podlahou v dekoru dřeva mu sluší.  Postýlka Klups.

V pokojíku se rozhodně bude hodit i křeslo pro maminku

Zde je dobře řešené rozmístění nábytku, v tomto případě Ikea. Příště bych možná volila méně kontrastní puntíky.

 

Umístění křesla v rohu je ideální a krásně to zjemní ostré rohy místnosti.Zde je navíc krásný teplý odstín podlahy, která spolu se starorůžovou a tyrkysovou působí velmi útulně.

Miminko ještě pořádně nevidí, proto nejlépe vnímá veliký kontrast, zejména kontrast bílé a černé.

Neznamená to však, že by pokojík měl být černobílý. Barvy ano, ale s citem. Zejména v postýlce a kolem ní by měly převažovat tlumené barvy, max jedna výraznější, žádní barevní plyšáci, příliš barevný mantinel a k tomu ještě kolotoč nad postýlkou. To samé platí i o zdech v blízkosti postýlky. Proč tomu tak je? Dítě má v postýlce především spát a ne být rozptylováno velkým množstvní podnětů. Kontrast patří zejména do míst, kde si dítě tráví svůj čas když nespí. Ani tam by se to ale nemělo přehánět. Právě proto jsem na obrázku výše zvolila nad postýlku uklidňující zelenou v kombinaci se zvířátky v tlumené šedé a béžové.  Naopak na zem, kde bude dítě v batolecím věku trávit nejvíce času mohou být výraznější barvy zvířátek.

Často maminky dávají hračku či něco jiného na upoutání pozornosti na stěnu za přebalovací pult. Uvědomili jste si jakým způsobem na přebalovacím pultu s miminkem budete pracovat? Ono tu krásnou věc na stěně za sebou podstatě neuvidí. V naprosté většině případů bude na přebalováku na zádech a koukat na vás nebo na stranu. V případě obrázku výše uvidí kočičku na straně vedle přebalováku. Více o tom proč je nyní tak populární černá v souvislosti s miminky se dočtete v našem článku o černobílých stimulačních obrázcích.

Až budete plánovat výmalbu a nábytek pro batole, sedněte si na zem.
Samolepky zvířata na farmě s nábytkem Ikea Stuva.

Ano, jen tak si totiž uděláte představu kam dítě uvidí. Je tedy nesmysl sotva stojícímu batoleti dávat poličky  a malé obrázky do míst, kam sotva dostane maminka nebo těsně nad skříňku. Dítě je stejně pořádně neuvidí. Ovečku a pejska na obrázku výše uvidí dobře, a to pouze ze stoje, minimálně rok až rok a půl staré dítě. Pro batole zde nejsou ani dobře vyřešené šuplíky. Do toho výše pořádně neuvidí.

 

Na rozdíl od postýlky, část, kde si dítě bude hrát může být barevnější a hlavně kontrastnější. Mějte na paměti, že spoustu barev hracímu koutku dodají i samotné hračky. Pro batolata jsou nejlepší veliké obrázky umístěné přímo u země a skříňky či poličky do kterých se dostane a může v nich kramařit. Zvolte kombinaci uzavřených skříněk a polic. Zamezíte tak roztahání všech hraček a dítě se tak lépe bude soustředit na hru s konkrétní hračkou.

 

Další z povedených batolecích pokojíčků. Víceo něm v našem starším článku.

 

Velmi hezký nápad s výmalbou ve tvaru domečku (zdroj Pinterest)

V současné době velmi moderní styl. Do stanu si rádo zaleze kdejaké malé dítě. Nicméně omezila bych tady počet polštářků (zdroj Pinterest).

Velmi oblíbené jsou koutky s baldchýnem nebo tepee. Pokud Vás zaujal růžový pokojík níže, můžete do něj nahlédnout jednom z našich článků.  Jedná se především o herničku pro holčičku v batolecím věku.

Naše zvířátka sice nebučí, nemečí, nebečí a přesto určitě udělají dětem radost.

Ty menší se podle nich mohou zvířátka naučit poznávat.  Zvířátka můžeme vyrobit v jakékoli barvě z naší nabídky. Prasátko tak nemusí být nutně růžové, ovečka béžová a koník bílý, hnědý či černý. Můžete vybírat z velkého množství barev. Pokud Vám nevyhovuje rozměr i to je řešitelné. V nabídce najdete i další zvířátka. Například ze ZOO, nebo ta droboučká stvoření která můžete vidět v trávě.

Zvířátka by neměla chybět v žádném dětském pokoji.  Celá řada bude nejen postupně doplňována o další zvířátka, ale bude i kombinovatelná s prvky krajiny jako je louka, stromy, domečky které se postupně objeví v nabídce.

Nábytek, který vidíte na obrázcích je Ikea Stuva.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..