Křídová samolepící tabule do dětského pokojíku? S bezprašnými křídami proč ne?

Z dětství si vybavuju malou křídovou tabuli na dřevěném podstavci s hodinami v jednom rohu. Milovala jsem ji. Máte doma také malého umělce nebo začínajícího školáčka?  Dopřejte mu tuto zábavu u něj v pokojíku nebo alespoň venku na zahradě, pořiďte mu křídovou tabuli ze samolepící tabulové folie.

Dnešní doba s sebou přinesla nové technologie a nové materiály, už se nemusíte tolik bát šíleného prachu z kříd, vyzkoušejte bezprašné.

Tabulový nátěr nebo tabulová folie?

Tabulová barva se těžko přetírá, u folie je zase riziko poškození povrchu zdi. Pokud folii nalepíte na nábytek není riziko tak veliké, pokud máte kvalitní folii a nábytek.  Pokud máte silnější folii, odpustí Vám i nějaké ty nerovnosti zdi, to barva nedokáže.  Barva je lepší na použití do komplikovanějších prostor lépe se s ní bude pracovat v různých rozích a podobně.

Ne úplně hladké zdi a tabulová folie

Většina tabulových folií na trhu je slaboučká, pokud ji tedy dáte na hrubší zeď, hrbolky se na ní vyrýsují a v těchto místech se většinou začne odlepovat. Je zde větší riziko protrhnutí při kreslení nebo psaní.Nehledě na to, že se na takovéto zdi bude hůře psát. Řešení jsou dvě. Folii nalepit na desku a tu pověsit na zeď, nebo pořídit silnější kvalitní folii, která Vám drobné nerovnosti na zdi odpustí.

Křídová a magnetická tabule v jednom
zdroj Pinterest

Hodně často se nás ptáte zda nemáme kombinaci křídové a magnetické folie v jednom. Takovouto tabuli lze vyrobit tak, že pokovenou folii nalepíte křídovou. Nicméně lepší funkci Vám udělá kus plechu na kterém bude nalepená křídová tabulová folie.

 

 

 

Kam s ní?
autor: meet_my_olivier

Tabule na křídy u stolu – ideální poznámky nejen začínajícího školáčka. V kombinaci s plechem bude neocenitelným pomocníkem a nástěnkou pro výtvory, vzkazy a poznámky.

Ze starých dveří nové – na to pozor. Použijte spíše dveře od skříně než dveře od pokojíku. Dítě si může malovat za zavřenými dveřmi a vy jej můžete zranit při jejich otevření.

Velká tabule na zeď nejlépe zajímavě zakomponovaná do nějakého tvaru – děti budou určitě nadšené že mohou konečně malovat na zeď. Samozřejmě jim musíte patřičně vysvětlit, že jen na to černé místo 🙂

Tyhle a další kousky můžete koupit u nás na e-shopu.

Praktické hledisko

I bezprašné křídy nadělají nějaký ten nepořádek a musí se z tabule čas od času otřít. Pokud máte tabulovou folii přímo na zdi, asi se neubráníte ušpinění plochy kam tabule, je tedy dobré pod tabuli dát omyvatelnou barvu.

Děti zajisté ocení, pokud nebudou muset pro křídy na druhý konec pokoje a budou mít u tabule místo kam křídy odložit.

Pro nejmenší děti je dobré tabuli orámovat například dřevěnými laťkami zamezí to dítěti přetahovat přes tabuli. Výhodná je i polička přímo pod tabulí. Zamezí padání prachu na zem a může fungovat jako šikovný odkládací prostor na křídy.

Vyvarujte se umístění nad postel či pohovku.

Inspirace od našich zákazníků
Tabule na domečkové posteli
Tabulová folie na dětském stolečku.
Dva domečky na míru. Jeden je čistě z křídové folie, druhý – větší je vyroben z magnetické folie a na ní je nalepena tabulová. Návrh Jana Marie Svatošová
Tabule ve tvaru domečku z naší nabídky.

 

Zákaznice si u nás koupila metráž folie a sama ji upravila tak aby to připomínalo hory. Ptáčky a bublinu lze též vyrobit.
Křídová tabule ve tvaru hor olemovaná lištou tak, aby dítě neušpinilo zeď ať už při malování či utírání tabule.

Spoustu inspirace na křídové tabule najdete na našem Pinterestovém účtu. Pokud si nevíte rady s realizací, rádi pomůžeme.

zdroj: petitandsmall.stfi.re
Foto od naší zákaznice – tabule mrak a k tomu kapky

 

 

 

 

 

 

 

 

Metráž tabulové folie a již připravené tvary najdete na našem e-shopu

 

 

 

 

 

 

 

autor úvodní fotky: jujuzozokids

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..